Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKAI, BENDRIJOS NARIAI / Kaip savininkai tampa bendrijos nariais, kaip išstoja iš bendrijos

Ar yra teisinė galimybė išstoti iš namo bendrijos ir mokėti tik pagrindinius mokesčius, nemokant namo pirmininkui, kaupos fondui ir t.t.

Neredaguotas klausimas:
Ar yra teisinė galimybė išstoti iš namo bendrijos ir mokėti tik pagrindinius mokesčius, nemokant namo pirmininkui, kaupos fondui ir t.t.
Klausimą uždavė: Nelda, 2025-03-25
Paskutinė redakcija: 2025-03-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Ne, tokios galimybės nėra. Bendrija tik valdo ir organizuoja pagal teisės aktus (yra ir kitų formų: jungtinės veiklos sutartis, Civilinio kodekso 45.84 straipsnio nustatyta tvarka paskirtas administratorius). Buto ar kitos patalpos savininkas gali būti aktyvus (dalyvauti bendrijos veikloje) arba būti pasyvus (nedalyvauduti), visais atvejais galioja LR Civiliniame kodekse nustatytos normos:

CK 4.82 straipsnis. Butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės teisė

3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

4. Butų ir kitų patalpų savininkai taip pat privalo reguliariai kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Šios lėšos yra butų ir kitų patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė. Į šias lėšas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal atskiro buto ir kitų patalpų savininko prievoles.

Perleidus butą ar kitas patalpas naujam savininkui, su kaupiamosiomis lėšomis susijusios teisės ir prievolės atitenka naujam savininkui. Lėšų kaupimo, jų dydžio apskaičiavimo, sukauptų lėšų apsaugos tvarką nustato Vyriausybė. Ginčus dėl kaupiamųjų lėšų sprendžia teismas.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas